EN

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta’daki Kıbrıs gazilerini kabul etti

“Gazilerimiz başımızın tacıdır”

Fotoğraflar

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz 1974 yılında Kıbrıs’a yönelik başlatılan Kıbrıs Barış Harekatı'na katılıp 47 yıl önce insanlık dışı saldırılar sonucu, gözünü kırpmadan, Kıbrıs Türk halkının yardımına koşan kahraman gazilerimizle bir araya gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Gazilerimizin her zaman başımızın tacı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar; Kıbrıs’ta büyük bir mücadele verdiğimizi ve Türk askerinin adaya çıkarma yapmasıyla Kıbrıs’ta yeni bir dönemin başladığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar; “Kıbrıs, devlet olma erdemine kavuşmuştur. Türkiye Cumhuriyeti daima yanımızdadır. Yeni bir devlet kurmanın en büyük şerefi; bir halkın kendi kendini yönetme hakkıdır. Biz KKTC’de kendi kendimizi yönetiyoruz ve Anavatan Türkiye ile birlikte aynı milli düşüncelerle aynı yolda ilerliyoruz. Siz, 1974’te canınız pahasına gelip bizim yardımımıza koştunuz. Bu bizim kurtuluşumuz oldu ve bu, KKTC’nin kurulması için atılan en büyük adımlardan biriydi. KKTC Cumhurbaşkanı olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, siz kahraman gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyorum” diyerek gazilere, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.