EN
KKTC Cumhurbaşkanlığı Komiteleri > Spor Üst Komitesi  
 

 SPOR ÜST KOMİTESİ

 
 
Misyon:

Sağlıklı yaşam alanı yaratılarak spora katkı sağlamak ve yaygınlaşmasını sağlamak. Sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek bir toplum ile elit sporcuların yetiştirilebilmesi amacıyla yaratıcı, yenilikçi bakış açısını benimseyen spor insanları ile birlikte çalışmak.
Gençlik ve spor alanında iç ve dış paydaşlarla koordinasyon sağlayarak uluslararası faaliyetlerin düzenlenmesini sağlamak, ülkemizde nitelikli uluslararası organizasyonların yapılması ve sayısının arttırılması için çalışmalar yürütmek.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sporun tüm paydaşları ile ortak ulusal ve uluslararası düzeyde spor politikalarını belirlemek, ülkemiz ve dünyada yaşanan spor alanındaki gelişmeleri izlemek, sporun kalkınması ve gelişmesi için her düzeyde çalışma yapmak.
Spor konularında yasal düzenleme gerektiren alanlarda çalışma yapmak. 

Vizyon:

Bilimsel saygınlığı ile ulusal ve uluslararası düzeyde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsil eden, spor alanında toplumda öncü ve girişimci önder bireylerin, milli birlik-beraberlik, ülke sevgisi, bayrak sevgisi ve milli görüş ortak paydaşlarında koordinasyon içinde çalışmak, ülkemizin, kitle ve performans sporunda bilimsel araştırmalar ışığında yapılacak olan organizasyonlardaki temsilini en iyi şekilde yapmak için katkı koymak.

 
 
  .. .........
SERTAÇ BOZATLI (Komite Başkanı) . . .
24 Mayıs 1972 tarihinde doğdu. İlköğretimini Çatalköy İlkokulu’nda, orta ve lise eği.. daha fazla . . .